Hilton Garden Inn Kolobrzeg zapewni gościom wysokiej jakości zakwaterowanie, w bliskiej odległości od plaży. Credit: Hilton Garden Inn.

KOŁOBRZEG i MCLEAN, Va.. - Hilton (NYSE: HLT) zawarł umowę franczyzową z BB Baltic Park Sp. z o. o. na otwarcie Hilton Garden Inn Kolobrzeg. Hotel znajdujący się w samym sercu nadmorskiego kurortu zostanie pierwszym ośrodkiem należącym do międzynarodowej sieci zlokalizowanym w tym rejonie. Budowa obiektu rozpocznie się już w tym roku, a otwarcie hotelu zaplanowane jest na początek 2019 roku. Hilton Garden Inn Kolobrzeg w swojej ofercie będzie miał 128 pokoi.

Hilton Garden Inn Kolobrzeg zapewni gościom wysokiej jakości zakwaterowanie, w bliskiej odległości od plaży. Kołobrzeg jest jednym z największych kurortów nad Bałtykiem, a dzięki połączeniom promowym ze Szwecją i Niemcami cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród turystów z Polski, jak i zagranicy. Rejon ten korzysta także z wydarzeń związanych z rozwijającym się rynkiem przetwórstwa rybnego i transportu morskiego.

Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes ds. rozwoju na region Europy i Afryki w Hilton, powiedział: „Jesteśmy dumni, że posiadamy w Polsce więcej ośrodków w budowie niż jakakolwiek inna sieć hoteli. Polski rynek jest idealny dla rozwoju marki Hilton Garden Inn, a obiekt powstający w Kołobrzegu będzie odpowiedzią na wzrastające w tym rejonie zapotrzebowanie na noclegi dla klientów biznesowych i odwiedzających miasto w celach turystycznych."

Piotr Biliński, reprezentujący BB Capital Group stwierdził: "Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy rozwijać swoją działalność w branży hotelarskiej. Projekt ten zdecydowanie pomoże wzmocnić pozycję Kołobrzegu jako najlepszego nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego w Polsce. Hilton Garden Inn, jako marka o silnej pozycji międzynarodowej, znacznie poszerzy ofertę noclegów i poprawi jakość bazy hotelowej w Kołobrzegu. Jesteśmy dumni, że wraz z siecią Hilton, najbardziej rozpoznawalną marką hotelarską na świecie, stworzymy unikatowy kompleks obejmujący niezwykły hotel, apartamenty, a także nowoczesne centrum SPA i odnowy biologicznej."

W portfolio sieci Hilton znajduje się ponad 30 już istniejących obiektów lub będących w różnych stadiach przygotowania. Hilton Garden Inn Kolobrzeg będzie szóstym hotelem marki Garden Inn w kraju i pierwszym hotelem sieci Hilton w tym mieście.

Hilton Garden Inn Kolobrzeg będzie się znajdował przy ul. Morawskiego w Kołobrzegu.

Więcej informacji o hotelach Hilton Garden Inn znajduje się na stronach: news.hgi.com

CONTACT:
Padraig Crowley
Hilton - EMEA
Padraig.Crowley@Hilton.com
+44 (0) 207 856 8005

Grayling Poland
dla Hilton Worldwide
Kaja Piekarska
+48 601 901 805
kaja.piekarska@grayling.com

O Hilton Garden Inn
Hilton Garden Inn to wielokrotnie nagradzana i przystępna cenowo marka, której celem jest zapewnienie podróżującym wszystkiego, czego potrzebują. Wszystkie 720 hotele Hilton Garden Inn spełniają najwyższe standardy ujęte w programie GuaranteedTM. Hotele Hilton Garden Inn oferują udogodnienia gwarantujące podróżującym wyjątkowy wypoczynek, możliwość zadbania o dobrą formę fizyczną, smaczne posiłki i przyjazne miejsce do pracy z dala od domu i biura. Goście hoteli Hilton Garden Inn mogą także korzystać z programu Hilton Honors, którzy dokonują rezerwacji bezpośrednio przez dedykowane kanały Hilton Worldwide mają dostęp do darmowego WiFi oraz do dodatkowych udogodnień dostępnych dzięki aplikacji mobilnej Hilton Honors. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat hoteli zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.hgi.com lub news.hgi.com. Użytkownicy mediów społecznościowych mogą się z nami kontaktować poprzez platformy: FacebookTwitterYouTube i Instagram.

O Hilton
Hilton jest jedną z najbardziej znanych na świecie sieci hotelowych, obejmującą luksusowe i średniej klasy hotele oraz apartamenty tzw. przedłużonego pobytu (extended-stay). Sieć firmy składa się z prawie 5000 hoteli oferujących ponad 812 tys. pokoi, zlokalizowanych w 103 krajach. W jej skład wchodzi 14 znanych marek takich jak: Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Canopy by Hilton, Curio - A Collection by HiltonTM, DoubleTree by Hilton, Tapestry Collection by HiltonTM, Embassy Suites by Hilton, Hilton Garden Inn, Hampton by Hilton, Tru by Hilton, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton oraz Hilton Grand Vacations. Firma prowadzi także światowej klasy program lojalnościowy Hilton Honors. Członkowie programu, którzy dokonują rezerwacji bezpośrednio przez dedykowane kanały Hilton mają dostęp do zniżek członkowskich, darmowego Wi-Fi oraz do dodatkowych udogodnień. Informacje na temat marki znajdą Państwo na stronie newsroom.hilton.com lub na profilach w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram i YouTube.

O BB Capital Group
BB Captial Group obejmuje kilka firm należących do Piotra i Stefana Bilińskich. Firma zatrudnia blisko 100 osób i działa na polskim rynku od 1999 roku. BB Captial Group prowadzi działalność związaną z handlem detalicznym i rynkiem nieruchomości. BB Capital Group nadzorowała i finalizowała projekty jako inwestor, generalny wykonawca oraz kierownik projektu. Firma w pełni obsługuje proces inwestycyjny, począwszy od zakupu nieruchomości, projektowania i budowy obiektu, kończąc na sprzedaży nieruchomości lub jej dzierżawie. BB Capital Group współpracuje z takimi markami jak Tesco, Netto, Biedronka, Polo Market, Intermarche, Shell, Orlen, Lotos, Statoil.

Obecnie BB Group nadzoruje projekt Hilton Garden Inn Kolobrzeg. Będzie to drugi projekt firmy, realizowany we współpracy z siecią Hilton. Pierwszy projekt zakłada realizację powstającego w Poznaniu Hampton by Hilton.

Hilton Garden Inn Kolobrzeg, Poland »