Hilton Garden Inn portföyüne Isparta ve Safranbolu’yu eklerken, Hampton by Hilton da Kahramanmaraş ve İzmir Aliağa’daki yeni otelleriyle hizmet verecek. Credit: Hilton Garden Inn.

TÜRKİYE ve McLEAN, Va. - Hilton Worldwide, Türkiye'de üst segmentteki Hilton Garden Inn ve ekonomi sınıfındaki Hampton by Hilton markaları altında dört yeni otel açmak için anlaşmaya vardı. Bu son anlaşmalarla birlikte, Türkiye'de 60. yılını kutlayan Hilton Worldwide'ın halihazırda faaliyette olan ve açılması planlanan otellerinin toplam sayısı 60'ı geçti. Türkiye'deki ilk oteli olan Hilton Istanbul Bosphorus'u 1955'te açan Hilton Worldwide, şu anda ülke çapında 7 bin 500'den fazla oda ile hizmet veriyor; bu rakama 5 bin odanın eklenmesi öngörülüyor .

Hilton Garden Inn portföyüne Isparta ve Safranbolu'yu eklerken, Hampton by Hilton da Kahramanmaraş ve İzmir Aliağa'daki yeni otelleriyle hizmet verecek. Dört otelin de 2016'da açılması bekleniyor.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "1955'te ilk otelimizi açtığımızdan beri Türkiye hızlı bir evrim geçirdi. Geçen yıl 40 milyon yabancı ziyaretçiyi ağırlayan Türkiye hem iş hem eğlence amacıyla seyahat edenler için giderek daha cazip hale geliyor. Ülkenin bir ekonomik güç olarak yükselişe geçmesi, orta ve ekonomi sınıfındaki otellere talebin artmasını sağladı ve bu paralelde ülke çapında Hilton Garden Inn ve Hampton by Hilton otellerine olan talep de arttı. Bu son anlaşmalar, Avrupa'nın en önemli turistik merkezlerinden biri olan Türkiye'deki portföyümüzü daha da güçlendirecek."

Odaklı hizmet markalar olan Hampton by Hilton ve Hilton Garden Inn, konuklarına kendilerine önem verildiğini hissettiriyor ve konforlu bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Memnuniyet garantili her iki marka altında hizmet veren otellerde konukların tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Tüm Hampton by Hilton otellerinde standart olarak bir iş merkezi ve spor salonu bulunuyor; ücretsiz Wi-Fi ve günümüzde konukların ihtiyaç duyabilecekleri farklı servislerin yanı sıra ücretsiz sıcak kahvaltı da sunuluyor.

Hilton Garden Inn otelleri ise konuklarına yeni yerler keşfetme fırsatı tanıyor. Kusursuz hizmet ve konforlu bir çalışma ortamı sunan otellerde modern spor tesisleri ve markanın imzası niteliğindeki rahat yataklar konukları bekliyor. Üst kalite hizmet sunan otel, sipariş üzerine hazırlanan kahvaltı dahil, taze yiyecek ve atıştırmalıklar sunan tam donanımlı bir restorana ve bara da sahip.

Hilton Worldwide Odaklı Hizmetler ve Hampton Marka Yönetimi Global Başkanı Phil Cordell, "Odaklı hizmet markalarımız ile yedi yıl önce Türkiye pazarına girdik. Şu anda 10'dan fazla Hilton Garden Inn ve Hampton by Hilton otelimizle hizmet veriyoruz; planlarımız arasında, bu tesislere 20'den fazla otel daha eklemek var. Türkiye'nin önemli şehirlerinde açacağımız bu otellerde ilk konuklarımızı ağırlamak için sabırsızlanıyoruz" dedi.

Hilton Garden Inn Isparta
Hilton Garden Inn Isparta, 12 katlı binasında 150 odayla hizmet verecek. Şener Gıda Mağazacılık İnşaat Turizm San. Tic. A.Ş. adına Hilton Worldwide tarafından yönetilecek olan tesisin 2016'nın ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Göller Bölgesi'nde yer alan Hilton Garden Inn Isparta, deniz seviyesinden 1.035 metre yükseklikte bir konuma sahip. Otelin yakınlarında bulunan Kovada ve Kızıldağı, olağanüstü güzellikte ulusal parklar. 'Güller Şehri' olarak bilinen Isparta, gül suyu ve gül yağı endüstrisiyle ünlü ve dünya gül yağı üretiminin yaklaşık yüzde 50'si burada gerçekleşiyor. Bölgedeki diğer önemli endüstriler arasında tekstil ve doğal taş üretimi bulunuyor.

Hilton Garden Inn Safranbolu
128 odalı Hilton Garden Inn Safranbolu, restoranı bahçe ve lobi barları ile hizmet verecek. Tesis ayrıca bağımsız işletilen dahili bir spa'ya da sahip olacak. Pürpa Turizm ve Otelcilik San. Ve Tic. A.Ş. adına Hilton Worldwide tarafından işletilecek olan otelin 2016'ın ilk çeyreğinde açılması bekleniyor.

Safranbolu, GSYİH bakımından Türkiye'nin ilk 10 şehri arasında yer alan Karabük'e sekiz kilometre mesafede. Safranbolu'nun tarihi şehir merkezi, iyi korunmuş Osmanlı mimarisi sayesinde 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne eklendi.

Hampton by Hilton Kahramanmaraş
80 odalı, restoran ve barlarla hizmet verecek olan (provide onsite food and beverage outlets)  Hampton by Hilton Kahramanmaraş'ın binası kapsamlı bir restorasyondan geçiyor. Otelin 2016'nın üçüncü çeyreğinde kapılarını açması bekleniyor. Şehrin ticaret merkezinde yer alan otel, Hilton Worldwide adına Bellizade Turizm Otelcilik Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından işletilecek.

Ülkenin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Kahramanmaraş, 500'den fazla fabrikaya ev sahipliği yapıyor ve yılda 3 milyar doları aşkın bir endüstriyel üretim kapasitesine sahip.

Hampton by Hilton Izmir/Aliağa
Hampton by Hilton Aliağa, konuklarına 117 odanın yanı sıra ortalama 44 metrekarelik beş toplantı salonuyla hizmet verecek. İmtiyaz hakları Hilton Worldwide tarafından yeni sahibi İzmir Mühendislik Müşavirlik Makine ve Demir Çelik Sanayi Ticaret A.Ş.'ye verilecek otelin 2016 başında açılması planlanıyor.

Aliağa Körfezi'nin kuzey kıyısında bulunan otel, sahil, şehir merkezi ve iş merkezleri açısından stratejik bir konuma sahip. İzmir'in endüstriyel merkezlerinden biri olan Aliağa, şehir merkezinin 50 km kuzeyinde yer alıyor.

Hilton Garden hakkında daha fazla bilgi için www.hgi.com ve news.hgi.com adreslerini ve Hampton by Hilton hakkında bilgi almak içinse www.hampton.com ve news.hampton.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

İLETİŞİM:
Artanç Savaş
Grayling Türkiye
+90 212 243 36 00
Artanc.savas@grayling.com

İnci Ogan
Grayling Türkiye
+90 212 243 36 00
Inci.ogan@grayling.com

Hilton Worldwide Hakkında
Hilton Worldwide (NYSE: HLT), konaklama sektörünü lüks, full hizmet oteller ve resortlardan apart suitlere ve orta fiyat segmentindeki otellere kadar genişleten, dünyanın lider turizm ve konaklama şirketidir. Hilton Worldwide, 95 yıl boyunca olağanüstü konuk deneyimi sunma geleneğini sürdürmüştür.Şirketin markaları, 94 ülkede 715.000 odaya sahip, Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Canopy by Hilton, Curio - A Collection by Hilton, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations dahil 4.300'den fazla otel ve devremülkten oluşmaktadır. Şirket ayrıca, dünya çapındaki konuk ödül programı olan Hilton Hhonors® programını yürütmektedir. Daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com adresini ziyaret edin ve Hilton Worldwide ile www.facebook.com/hiltonworldwide,www.twitter.com/hiltonworldwide www.youtube.com/hiltonworldwide,www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide  adreslerinden iletişim kurun

Hilton Garden Inn Hakkında
Hilton Garden Inn, günümüzün sıklıkla seyahat eden, meşgul insanlarına seyahatleri sırasında ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi sunmaya odaklanmış, ödüllü, üst segment ve uygun fiyatlı bir markadır. Hilton Garden Inn konuklarına seyahatleri sırasında da derin bir uyku, rahat bir çalışma ortamı, lezzetli yemekler ve dinç kalmalarına yardımcı olan rahatlık ve hizmetleri sunmaktadır. Dünya çapında 600'den fazla otelde görev yapan, her zaman yardıma hazır ve profesyonel ekip üyeleri, her konuk için her seferinde sıcak ve güvenilir bir otel deneyimi sunmaya adanmıştır ve bu yaklaşım her konuğun memnun kalmasını garanti eden ve aksi halde ücret ödemeyeceklerini belirten memnuniyet taahhüdüne yansımıştır. Bize güvenebilirsiniz. GarantiliTM. Hilton'un ödüllü, oda seçim imkanı sağlayan dijital check-in aracı sayesinde, Hilton Hhonors üyeleri hesaplarına giriş yaparak, dijital kat planından tam istedikleri odayı seçebilir ve otele varmadan önce ihtiyaç duydukları özellikleri belirterek odalarını kişiselleştirebilir. Bu hizmet, dünya çapında 11 markaya ait 4.100'den fazla tesiste yer alan 650.000'den fazla odada sunulmaktadır. Tesislerimiz hakkında daha fazla bilgi için www.hqi.com veya news.hiltongardeninn.com adreslerini ziyaret ediniz.